Grupy Iskierki, Azong i Fresh przywiozły puchary z Wojewódzkiego Turnieju Tańca Nowoczesnego

Dnia 27.04.2013 r. grupy p. Ewy Gnoza  z Młodzieżowego Domu Kultury w Mrągowie pojechały po raz kolejny do Korsz na III Wojewódzki Turniej Tańca Nowoczesnego . W kategorii do 11 lat Mrągowo reprezentowała grupa Iskierki ,w kategorii 12-15 lat wystąpiła grupa Azong (dawniej Iskry) a w przedziale wiekowym 16-21 lat zaprezentowała się grupa Fresh. Było dużo bardzo dobrych grup tanecznych a w jury zasiedli; Katarzyna Grabińska ,Damian Bieńkowski -Bienio, Agata Nideraus. Organizatorem był Miejski Ośrodek Kultury w Korszach . Wszystkie nasze grupy wróciły do domu szczęśliwe .Iskierki zajęły I miejsce w swojej kategorii, Azong II miejsce a Fresh III . Każda grupa otrzymała puchar i nagrody rzeczowe . Klimat imprezy udzielił się od pierwszych chwil . Miła atmosfera i bardzo dobra organizacja sprawiły, że czas tam spędzony był pełen wrażeń. Wśród opiekunów byli rodzice uczestników zajęć: p. Małgorzata Borys, p.Marta Organek, p. Halina Taudul, p. Ania Wirtt. Towarzyszyło nam też dwóch kibiców- Bartek Wirtt i Stella Trelińska. Największym sukcesem pracy grupowej jest systematyczność  i zaangażowanie wszystkich uczestników. Po każdym występie choreografie są doskonalone, wprowadzamy poprawki ,przejścia miedzy poszczególnymi elementami. W grupie każda najmniejsza zmiana wymaga pracy wszystkich. Odczuwany jest brak nawet jednej osoby. Każda choreografia to nasza opowieść , w której oprócz tańca grupowego są elementy tańca  w parach i mniejszych grupach, każdy ma swoją ważną role. Niestety rożnie bywa przed wyjazdami. Choroba lub kontuzja danego uczestnika wymaga dodatkowych spotkań aby zmienić ustawienie i popracować nad przejściami. Tak było również teraz. W grupie Iskierki i w grupie Fresh zabrakło jednej osoby. Iskierki ćwiczyły zmianę przed samym wejściem na scenę. Fresh ciężko pracował na dodatkowych spotkaniach aby pojechać mimo nieobecności jednej tancerki z nową uczestniczką Natalią, która trenowała codziennie aby dołączyć do grupy na wyjazd. Grupie Azong mimo kilku przeszkód udało się pojechać w pełnym składzie i wystąpić w nowych strojach. Zaangażowanie, odpowiedzialność grupowa , ogromne zgranie i systematyczna praca są ich  największym sukcesem, którego efekty można było dostrzec w prezentacjach na scenie w Korszach .Gratulujemy wszystkim uczestnikom i dziękujemy Organizatorom za ciepłe przyjęcie i pomoc w zdobyciu rekwizytów.

Dziękujemy naszym wyjątkowym grupom i rodzicom uczestników